Coaching zdrowia

Coaching zdrowia​

Coaching zdrowia to zarówno sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, jak i w głównej mierze zdrowy styl życia poprzez uczenie się zdrowych nawyków żywieniowych, rozumienia własnych potrzeb i emocji, zauważania potrzeb naszego ciała i zmiany przekonań, aby było ono dla nas ważne i umieliśmy o nie dbać, a nie tylko je eksploatować. Jak uruchomić swojego wewnętrznego coacha i przełamać bariery, które Cię blokują?

Świadome odżywianie, to rozwijanie wewnętrznego diet coacha, który daje Ci możliwość zaobserwowania własnych emocji, myśli, które przez wiele lat były nieświadome i automatyczne. Nauczysz się łączyć swoją wiedzę o zdrowym żywieniu z konsekwencją i zaangażowaniem, aby krok po kroku wykorzystywać swoją wiedzę i zalecenia dietetyczne w praktyce i wprowadzać zmiany w życiu, aby odżywiać się dla zdrowia – dla siebie, bo przecież Twoje ciało, to Ty.

Coaching zdrowia to wsparcie dla osób z m.in. insulinoopornością, cukrzycą, nadciśnieniem, aby utrzymać dietę leczniczą i ćwiczyć swoją samodyscyplinę – wytrwałość i konsekwencję na drodze do zdrowia.

Czasem jest to nawet jedyna rozsądna droga wyjścia dla tych, którzy żyją w stresie „zajadając go” i potrzebują regeneracji – odżywienia organizmu, aby nie doprowadzić do choroby.

Coaching zdrowia przeznaczony jest dla osób, które miedzy innymi:

  • szukają wsparcia w problemach związanych z obniżeniem lub zwiększeniem czy utrzymaniem masy ciała;
  • mają problem z zachowaniem niezbędnej diety w chorobach cywilizacyjnych lub autoimmunologicznych;
  • czują się przemęczone oraz przytłoczone intensywnym stylem życia;
  • przeżywają kryzys podczas kuracji leczniczych;
  • chcą zapanować nad emocjami lub pokonać stres w zdrowy sposób;
  • pragną świadomie osiągać swoje cele zdrowotne, i potrzebują wsparcia.

Zdrowie to nie tylko „brak choroby”, ale także dobrostan emocjonalny, mentalny i duchowy. Do nas należy wybór– czy pójdziemy drogą chorób i bólu czy drogą życia.

Coaching w zakresie zdrowia jest szeroko stosowany w wielu krajach, a jego skuteczność w osiąganiu celów zdrowotnych i efektywności leczenia niektórych chorób (np. cukrzycy), została potwierdzona w badaniach naukowych.

Coaching zdrowia