Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Dietetyka

Dlaczego po zjedzeniu tego samego posiłku jedna osoba odczuwa dyskomfort, uczucie pełności czy wzdęcia, a druga osoba zachwala jego walory i cieszy się dobrym samopoczuciem? Zwolennicy Metabolic Typing uważają, iż odżywianie każdego z nas powinno być w pełni dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania oraz typu przemiany materii.

Dietetyka w Instytucie Wellsense

Ustalenie typu metabolizmu opiera się na holistycznym podejściu do każdego człowieka i  analizie określonego zakresu informacji dotyczącego m.in. preferencji żywieniowych oraz wyników badania krwi, analizy szybkości spalania glukozy, ciśnienia krwi, odczynu pH śliny i moczu, liczby oddechów na minutę. Analizując kompleksowo uzyskane informacje można stworzyć całościowy szkic ogólnoustrojowy dla każdej osoby. A organizm, który otrzymuje składniki odżywcze zgodne z osobistym typem metabolicznym, jest w stanie szybciej regenerować się, mieć więcej energii i jest mniej podatny na nadwagę, czy przewlekłe zmęczenie.

W Instytucie Wellsense przygotowujemy spersonalizowany plan żywieniowy dostosowany do Twoich potrzeb, mający wpływ na Twoją przemianę materii i przywracający równowagę metaboliczną w organiźmie.

Jak możesz zacząć odżywiać się zgodnie ze swoimi potrzebami i przywrócić równowagę metaboliczną?

Etap 1

Zapisz się na bezpłatną konsultację informacyjną. Dowiesz się jakie możesz otrzymać wsparcie specjalistów, aby przywrócić równowagę metaboliczną. Poznasz zasady jak pracujemy, aby zapewnić Ci skuteczny i trwały efekt zmiany odżywiania.

Etap 2

Przyjdź na konsultację dietetyczną, podczas której przeprowadzimy wywiad dotyczący Twoich preferencji żywieniowych, dolegliwości i potrzeb. Za pomocą medycznego analizatora składu ciała poznasz m.in. udział mięśni i tłuszczu w poszczególnych częściach ciała, poziom odżywienia organizmu oraz wody wewnątrz i zewnątrzkomórkowej. Dowiesz się jakie badania krwi możesz wykonać, aby określić metabolizm. Ocena aktualnego stanu zdrowia to Twój punkt startu do odżywiania dopasowanego do Twoich potrzeb. Podczas pierwszej wizyty ustalisz cele dietoterapii - określisz co chcesz osiągnąć i jak to zrealizujesz.

Etap 3

Przyjdź na drugą konsultację dietetyczną, podczas której otrzymasz spersonalizowany plan żywieniowy i karty myMetabolicDiet. Rozpoczniesz odżywianie dopasowane do Twoich potrzeb. Podczas regularnie realizowanego przez Ciebie planu żywieniowego i kart myMetabolicDiet, będzie wspierał Cię psychodietetyk podczas konsultacji dietetycznych online. W gabinecie dietetycznym ocenisz poprawę stanu zdrowia w oparciu o parametry analizy składu ciała.

Jak zmienisz swoją jakość życia?

Metabolizm to czysta biochemia, dlatego jedzenie musi być indywidualnie dobrane w zależności od naszego aktualnego stanu zdrowia i skłonności genetycznych, a to co jemy nie może zaśmiecać organizmu.

Nie ma jednej idealnej diety dla wszystkich – zarówno w kontekście położenia geograficznego (trudno, aby Eskimosi jedli to samo co Włosi), jak i typu metabolicznego. To co jemy, wpływa na nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Jedząc różnorodne posiłki, w zależności od typu metabolizmu w różny sposób wpływamy na nasze nastawienie do życia, pobudzenie, niepokój, radość, dobry sen, równowagę emocjonalną. Nasze ciało często wysyła do nas sygnały o właściwe „paliwo zgodne z typem naszego silnika” i warto, abyśmy je zauważali.

A to, co zyskasz dzięki odżywianiu dostosowanemu do Twoich potrzeb, to nie tylko wyeliminowanie negatywnych objawów czy różnych dolegliwości, ale również przypływ energii i skuteczna kontrola wagi. Niewątpliwie jest to najskuteczniejsza metoda w walce z otyłością. Twój unikalny plan żywieniowy, opracowywany na podstawie indywidualnych potrzeb Twojego organizmu, pozwoli zachować Ci pełną kontrolę nad procesem odchudzania. To szansa nie tylko na zdrową i bezpieczną utratę zbędnych kilogramów, ale i stałe utrzymanie pożądanej sylwetki ciała.

Jak równowaga metaboliczna wpłynie na Twoje życie?

Odzyskasz witalność i energię

Pozbędziesz się zbędnych kilogramów w zdrowy i bezpieczny sposób

Poprawisz sylwetkę i utrzymasz wagę ciała

Oczyścisz organizm

Poprawisz nastrój

Wyeliminujesz objawy złego odżywiania