Regulamin
ZAKUPU BILETÓW NA WYDARZENIA i ZAKUPU USŁUG PRZEZ SERWIS INTERNETOWY AKADEMIAWELLBEING.PL ORAZ ZASAD KORZYSTANIA Z PLATFORMY WARSZTATÓW ONLINE
§ 1 Postanowienia wstępne.
- Niniejszy Regulamin określa ogólne warunki, zasady oraz sposób sprzedaży biletów przez Organizatora za pośrednictwem platformy internetowej, oraz świadczenia usług drogą elektroniczną przez Organizatora za pośrednictwem Platformy warsztatów online.
- Regulamin obowiązuje wszystkie osoby, które korzystają z usług oferowanych przez Organizatora lub/i formularza udostępnionego na stronie internetowej Organizatora.
- Każdy Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego Regulaminu. Zakup biletów na szkolenia jest możliwy wyłącznie po zaakceptowaniu niniejszego Regulaminu.
- Treść Regulaminu dostępna jest dla na stronie internetowej: https://instytutwellsense.pl/
- Regulamin może ulec zmianie w każdym czasie. Organizator zobowiązuje się do umieszczenia informacji o tym fakcie na stronie internetowej: https://instytutwellsense.pl/ z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem. Użytkownik bezwarunkowo akceptuje taką formę powiadomienia o zmianach.
- Niniejszy Regulamin sporządzony został na podstawie art. 8 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
§ 2 Definicje.
- Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub ułomna osoba prawna, na rzecz którego, zgodnie z Regulaminem, będzie świadczona usługa. Klient będący osobą fizyczną, dokonująca zakupu w zakresie niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (zgodnie z treścią art. 221 kodeksu cywilnego) jest w dalszej części Regulaminu zwany także Konsumentem.
- Organizator – Instytut Wellsense (adres: ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław) REGON: 38577409700016 prowadzony przez Akademię Wellbeing Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Tadeusza Gajcego 19, 51-143 Wrocław), wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru pod numerem: 0000833179, dokumentacja spółki przechowywana przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 895-22-16-303 oraz REGON: 385774097, kapitał zakładowy 5.000 zł.
- Platforma warsztatów online – oznacza strony internetowe, pod którymi Organizator świadczy Usługę, działające w domenie clickmeeting.pl, akademiawellbeing.pl oraz instytutwellsense.pl.
- Regulamin – oznacza niniejszy regulamin.
- Wydarzenie – spotkanie organizowane przez Organizatora, w tym warsztaty online, konferencje, warsztaty, szkolenia itp.
- Usługa – sprzedaż biletu na Wydarzenie lub/i sprzedaż usługi (m.in. warsztaty) poprzez domenę instytutwellsense.pl oraz świadczenie usług drogą elektroniczną przez Organizatora za pośrednictwem Platformy warsztatów online lub/i świadczenie usługi szkoleniowej (m.in. warsztaty online, szkolenia online) w biurze Organizatora.
- Umowa – akceptacja przez Klienta niniejszego Regulaminu podczas zakupu Usług.
§ 3 Postanowienia ogólne.
- Wszelkie prawa do Platformy warsztatów online, w zakresie w jakim nie stoją w sprzeczności z regulaminem clickmeeting.pl, w tym majątkowe prawa autorskie, prawa własności intelektualnej należą do Organizatora.
- Nie jest dopuszczalne wykorzystywanie zasobów i funkcji Platformy warsztatów online w celu prowadzenia przez Klienta działalności, która naruszałaby interes Organizatora.
- Korzystanie z Usług odbywa się z poziomu Platformy warsztatów online i wymaga połączenia z Internetem.
- Organizator oświadcza, iż udziela Klientowi licencji niewyłącznej, uprawniającej do korzystania z Usług, na czas określony w Ofercie sprzedaży, wyłącznie na użytek własny Klienta.
- Organizator pozwala Klientowi na:
- wyświetlanie zawartości Platformy warsztatów online na ekranie urządzenia wykorzystywanego przez Klienta,
- zapisywanie materiałów innych niż pliki audiowizualne w pamięci trwałej urządzenia,
- drukowanie zawartości dokumentów tekstowych oraz graficznych udostępnionych w ramach Platformy warsztatów online.
§ 4 Realizacja Usługi.
- Każdorazowo na Platformie warsztatów online przy danej Usłudze Organizator zamieszcza informację dotyczącą Usługi, jej cenę, miejsce oraz termin.
- Realizacja Usługi wymaga:
- wyboru Usługi przez Klienta, zaznaczenia opcji „Kup bilet”, „Zamawiam”.
- wpisania ilości zakupywanych biletów lub wybrania rodzaju Usługi i terminu,
- wypełnienia przez Klienta danych rejestracyjnych, w tym imienia, nazwiska, adresu mailowego, innych danych wymaganych przez Organizatora,
- podsumowania zamówienia,
- akceptacji Regulaminu i Polityki prywatności,
- potwierdzenia dokonania zamówienia,
- opłacenia należności za bilet poprzez domenę instytutwellsense.pl,
- otrzymania drogą elektroniczną informacji o zakupie biletu/biletów lub potwierdzenia zamówienia Usługi na adres e-mailowy Klienta podany podczas rejestracji.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania przez Klienta nieprawdziwych lub błędnych danych w formularzu rejestracji. Zakazuje się Klientowi zamieszczania treści o charakterze bezprawnym.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu płatniczego.
- Zaakceptowanie przez Klienta Regulaminu, poprawne wypełnienie formularza, a następnie wysłanie wprowadzonych danych za pomocą formularza na stronie instytutwellsense.pl stanowi ofertę zawarcia umowy na świadczenie Usługi. Potwierdzeniem zakupu biletu lub/i zamówienia Usługi jest wiadomość e-mail przychodząca do Klienta po dokonaniu transakcji finansowej i jej zaksięgowaniu przez Organizatora. W ten sposób Klient otrzymuje bilet elektroniczny lub/i potwierdzenie zamówienia Usługi, które upoważnia do korzystania z Usługi.
- Bilet lub/i zamówienie Usługi zakupione za pośrednictwem bankowego przelewu elektronicznego zostaje uznane za zakupione dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Zamówienie nie potwierdzone przez bank Organizatora w terminie 72h od dnia zgłoszenia uczestnictwa powoduje utratę ważności zamówienia.
- Bilet lub potwierdzenie zamówienia Usługi jest drukiem poufnym i nie może być powielany. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za udostępnienie osobom trzecim danych Klienta zawartych w procesie rejestracji – numeru transakcji i/lub biletu lub/i potwierdzenia zamówienia Usługi. Organizator zastrzega sobie prawo do odmówienia świadczenia Usługi w wypadku zaistnienia duplikatu biletu lub/i korzystania z Usługi przez osoby trzecie. W przypadku zgłoszenia się kilku osób z tym samym biletem lub/i potwierdzeniem zamówienia Usługi, upoważnioną do korzystania z Usługi będzie wyłącznie osoba, która zrealizowała je jako pierwsza.
- Klient powinien wydrukować bilet po otrzymaniu e-maila i przynieść go w celu wykonania Usługi, w przypadku gdy jest Usługa realizowana w biurze Organizatora. Bilet musi być wydrukowany na białym papierze. Wyposażeniem niezbędnym do wykorzystania biletu wysłanego Klientowi w formie e-mail jest komputer z oprogramowaniem obsługującym pliki w formacie PDF, oraz drukarka komputerowa z czarnym tuszem.
- Klient ma prawo do zakupu nie więcej niż 10 biletów w jednym zamówieniu.
- Miejsca są nienumerowane, chyba, że Organizator poda inaczej.
- Organizator zastrzega sobie możliwość zakończenia sprzedaży w każdej chwili, bez podania przyczyny.
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania Usługi bez podania przyczyny .
- Niewykorzystane bilety lub/i Usługi przez Klienta, które utraciły ważność, nie podlegają zwrotowi.
- Rozpoczęcie korzystania z Usług lub wyrażenie zgody na Regulamin za pośrednictwem strony instytutwellsense.pl, jest równoznaczne z zawarciem Umowy.
§ 5 Płatność.
- Klient dokonuje płatności za zamówiony bilet/bilety lub zakup usługi przez internet korzystając z wybranej formy płatności on-line:
a) przelew bankowy poprzez zewnętrzny system płatności Payu, obsługiwany przez firmę PayU S.A. ul. Grunwaldzka 186, 60-166 Poznań NIP: 779-23-08-495 z siedzibą w Krakowie;
b) przelew bankowy poprzez zewnętrzny system płatności PayPal, obsługiwany przez firmę PayPal (Europe) S.a r.l. & Cie, S.C.A. z siedzibą w Luksemburgu.2. - Płatność wynikająca z jednego zamówienia powinna zostać dokonana jednorazowo, w całości oraz zawierać cenę wszystkich zamówionych biletów.
- Płatności z tytułu złożonego zamówienia dokonać należy niezwłocznie po złożeniu zamówienia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności, jeśli Klient nie opłaci zamówienia tuż po jego złożeniu, a w międzyczasie pula biletów dostępnych na wydarzenia lub pula możliwych terminów realizacji Usługi zostanie wyczerpana.
- Ceny wydrukowane na biletach lub w potwierdzeniu zamówionej Usługi są kwotami brutto i zawierają podatek VAT, podane są w złotych polskich.
- Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. sprzedaż biletów i innych Usług zakresie zamówienia i płatności drogą internetową nie podlega fiskalizacji, w związku z czym Klient nie otrzymuje po zakupie paragonu.
- W celu otrzymania faktury należy w procesie rejestracji zaznaczyć opcję „Faktura” oraz podać poprawne dane osobowe lub firmy w tym NIP. Organizator na adres poczty elektronicznej Klienta, przesyła fakturę VAT obejmującą wybrane Usługi, w formie pliku elektronicznego w formacie PDF. W celu otwarcia pliku Klient powinien posiadać bezpłatne oprogramowanie kompatybilne z formatem PDF.
- Faktura może być wystawiona wyłącznie na osobę lub firmę, która zakupiła bilety lub inne Usługi online.
- Klient dokonuje płatności za zamówiony bilet/bilety lub zakup usługi przez internet korzystając z wybranej formy płatności on-line:
§ 6 Zwroty biletów lub/i zamówionych Usług.
- Klient ma prawo do zwrotu biletu oraz innej Usługi jedynie w przypadku:
a) odwołania Usługi, której dotyczy, przez Organizatora,
b) zgłoszenia Organizatorowi rezygnacji z Usługi w terminie nie późniejszym niż 14 dni przed terminem Usługi na adres mailowy: biuro@akademiawellbeing.pl Zgłoszenia przesłane po tym terminie nie będą uwzględniane. - W przypadku rezygnacji Klienta z biletu lub/i Usługi w terminie nie późniejszym niż 14 dni przed terminem Usługi, Organizator zwraca pełną wpłatę. Zwroty będą dokonane do 14 dni po terminie, w którym Usługa była zamówiona.
- W przypadku odwołania lub zmiany daty realizacji Usługi, Organizator zwraca Klientowi jedynie sumę na jaką opiewał bilet lub/i potwierdzenie zamówienia Usługi, pod warunkiem zwrotu przez Klienta w sposób określony w pkt 4 poniżej.
- Organizator dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient.
- Klient ma prawo do zwrotu biletu oraz innej Usługi jedynie w przypadku:
§ 7. Odstąpienie Konsumenta od umowy
- Konsument, który zawarł z Organizatorem Umowę – umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy, pod warunkiem, że w systemie Platformy warsztatów online nie zostało odnotowane rozpoczęcie Usługi lub/i nie upłynął termin realizacji Usługi.
- Aby odstąpić od umowy, Konsument musi poinformować Organizatora o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia przesłanego na adres mailowy: biuro@akademiawellbeing.pl.
- Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
- W przypadku odstąpienia od umowy, Organizator zwraca Konsumentowi otrzymane od Konsumenta płatności niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Organizator został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
§ 8 Reklamacje.
- Wszelkie uwagi i reklamacje dotyczące funkcjonowania Platformy warsztatów online oraz sprzedaży Usług za jej pośrednictwem należy składać pocztą elektroniczną na adres: biuro@akademiawellbeing.pl
- Prawo do składania reklamacji przysługuje wyłącznie Klientom.
- Reklamacje mogą być składane nie później niż 14 dni od zaistniałej sytuacji/wydarzenia będącego przyczyną reklamacji. Reklamacja wysłana po upływie powyższego terminu nie będzie uwzględniana.
- Reklamacje będą rozpatrywane przez Organizatora w terminie 14 dni od daty ich otrzymania i podjęta decyzja będzie wiążąca i ostateczna.
- Organizator zastrzega sobie prawo do przechowywania kopii wszelkiej korespondencji z Klientem.
§ 9 Wizerunek.
- Zgodnie z przepisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), w przypadku gdy Klient uczestniczy w usłudze szkoleniowej organizowanej przez Organizatora w biurze , Klient wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie, powielanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku (zdjęć), a także nie będzie z tego tytułu wnosił żadnych roszczeń.
- Zgoda, o której mowa w ust. 1 powyżej nie jest ograniczona czasowo i terytorialnie oraz obejmuje różne formy publikacji związane z działalnością Organizatora, w szczególności: publikację w postaci relacji z wydarzenia; w internecie, w newsletterze itp.
§ 10 Postanowienia końcowe.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za funkcjonowanie sieci Internet, za pośrednictwem której Klienci składają zamówienia i otrzymują bilety. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wiadomości, potwierdzenia i inne dane zagubione lub utracone w sieci Internet, indywidualne ustawienia komputerów oraz sposób ich konfiguracji, a także ustawienia lub przerwy w świadczeniu usług występujące u dostawców dostępu do sieci Internet.
- Organizator zastrzega sobie prawo do decydowania o zawartości Platformy warsztatów online, dokonywania w niej zmian i modyfikacji, bez konieczności uprzedzania Klientów o swoich zamiarach, a także czasowego zawieszania działania Platformy warsztatów online.
- Organizator zastrzega, że korzystanie ze Platformy warsztatów online odbywa się wyłącznie na koszt i ryzyko Klienta. Organizator nie udziela żadnej gwarancji, że korzystanie ze Platformy warsztatów online przebiegało będzie bez błędów, wad, czy przerw. Organizator nie odpowiada za:
a) jakiekolwiek ewentualne szkody, które mogłyby wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania Platformy warsztatów online bądź też jej czasowej niedostępności;
b) jakiekolwiek ewentualne szkody, które mogłyby nastąpić wskutek wejścia w posiadanie przez osoby trzecie danych Klienta;
c) jakiekolwiek dalsze skutki pobrania informacji ze Platformy warsztatów online. - Wyłącznym źródłem zobowiązań Organizatora jest niniejszy Regulamin oraz bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa.
- W przypadku powstania sporu na gruncie zawartej Umowy, strony będą dążyły do rozwiązania sprawy polubownie. Prawem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu jest prawo polskie.
- Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:
– zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy,
– zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Sprzedawcą,
– skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
- Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl.
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
- Regulamin obowiązuje od dnia: 02.11.2022 r.
- Klient zobowiązany jest zapoznać się z nowym regulaminem i może odmówić jego akceptacji w ciągu 14 dni od daty jego publikacji.
- Odmowa akceptacji zmian Regulaminu jest równoznaczna z wyrejestrowaniem się z Portalu warsztatów online z zastrzeżeniem, że Klient uczestniczy w rozpoczętych przed rozwiązaniem Umowy sprzedaży transakcjach na zasadach Regulaminu obowiązującego w dacie ich rozpoczęcia.
- Organizator może zmienić regulamin w każdym czasie.