Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Fizjoterapia stomatologiczna

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych jest najczęściej wieloetapowa i wymaga współpracy pacjenta z fizjoterapeutą. Jest to proces, który polega na regularnych wizytach w gabinecie oraz samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń, zaleconych przez specjalistę. Wykorzystuje wiedzę z zakresu fizjoterapii, stomatologii, ortodoncji i protetyki.

Dzięki tej terapii skutecznie likwidujemy takie objawy kliniczne jak: bóle głowy, bóle karku, trudności w połykaniu, trzaski podczas otwierania ust, bolesność mięśni żuchwy, zgrzytanie zębami (bruksizm) czy zaciskanie szczęki podczas snu, porażenie nerwu twarzowego/trójdzielnego, bolesne leczenie ortodoncyjne, wady zgryzu. Rehabilitacja stomatologiczna świetnie sprawdza się przed i po zabiegach w obrębie układu stomatognatycznego.

stomatologiczna
fizjoterapia stomatologiczna

Jak wygląda rehabilitacja stawów skroniowo – żuchwowych?

Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony dokładny wywiad i badanie. Następnie dobierane są odpowiednie i skuteczne techniki terapeutyczne, które przy regularnym stosowaniu przynoszą znaczną ulgę i ustąpienie dolegliwości. Specjalista fizjoterapii może korzystać z technik mobilizacji stawu skroniowo – żuchwowego (jej zadaniem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów) oraz mobilizacji tkanek miękkich (pozwala na poprawę ukrwienia i funkcji mięśni). Terapia może obejmować również pracę wewnątrz jamy ustnej, suche igłowanie, kinesiotaping, a także utworzenie indywidualnej szyny tymczasowej.

Podczas rehabilitacji stawów skroniowo – żuchwowych należy przestrzegać zaleceń specjalisty i stosować autoterapię w warunkach domowych.

Chcesz wiedzieć więcej o rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych w Instytucie Wellsense?

Nasza fizjoterapeutka stomatologiczna jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultacje lub zabieg z dziedziny rehabilitacji stomatologicznej.

Decydując się na terapię w naszym gabinecie wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi, które przeprowadzamy są wykonywane w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Jak fizjoterapia stomatologiczna wpłynie na Twoje życie?

Znormalizujesz napięcie mięśni zewnątrz i wewnątrz jamy ustnej

Będziesz posiadać prawidłową, fizjologiczną ruchomość w obrębie stawów skroniowo – żuchwowych

Zwiększysz swój komfort życia

Odzyskasz zdrowy i spokojny sen

Poprawisz postawę swojego ciała

Znormalizujesz oddech i rytm pracy swojego organizmu