Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Trening świadomego apetytu

Trening świadomego apetytu

Często zadawane pytania to:

Jak zapanować nad emocjami i nawykiem, aby ponownie nauczyć się skupiania na rzeczywistych potrzebach naszego organizmu, a w szczególności kontrolowania apetytu? 🙂

Jak trenować zmianę schematów poznawczych dotyczących obrazu ciała, swojej wagi oraz samooceny?

Metoda treningowa oparta o protokoły Biofeedback może skutecznie wspierać tzw. trening świadomego apetytu. Trening ten ma na celu naukę wsłuchiwania się w sygnały wysyłane przez nasze ciało. W szczególności chodzi o odczytywanie sygnałów umiarkowanego głodu i umiarkowanego nasycenia. Sygnały te podpowiadają nam, kiedy jesteśmy naprawdę głodni i kiedy należy skończyć jeść.

Wrodzona umiejętność „odżywania jak niemowlę” – z różnych względów w toku życia – zostaje stopniowo zapominana i pojawiają się problemy z odróżnianiem głodu fizjologicznego od „głodu” emocjonalnego. Przestajemy wówczas radzić sobie z kompulsywnym objadaniem albo obsesyjnie myślimy o perfekcyjnej sylwetce ignorując naturalne nawyki żywieniowe.

Poprawnie przeprowadzony trening Biofeedback może przyczynić się do odbudowy umiejętności skupiania się na rzeczywistych potrzebach naszego organizmu, a w szczególności kontrolowania apetytu. Świadomość apetytu jest naszym największym sojusznikiem w skutecznej regulacji procesów odżywiania się i trwałej zmianie dotychczasowych nawyków jedzeniowych.

Trening świadomego apetytu