Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Haczykowanie metodą Ekmana
Kinesiology Taping
Masaż leczniczy
Masaż leczniczy z kinesiology taping
Masaż leczniczy z treningiem indywidualnym
Masaż tensegracyjny
Terapia blizn
Terapia manualna
Trening funkcjonalny
Trening zdrowotny
Masaż relaksacyjny
Masaż rozgrzewający
Analiza składu ciała
Ćwiczenia lecznicze
Ocena funkcjonalna
Zabiegi światłoterapii
Konsultacja fizjoterapeutyczna z oceną funkcjonalną

Katarzyna Olszewska

Fizjoterapeutka, Trener przygotowania motorycznego, Doktorantka Szkoły Doktorskiej AWF Wrocław

Moimi specjalizacjami są: fizjoterapeutyczne działania profilaktyczno-terapeutyczne w aspekcie opieki okołoporodowej nad matką i dzieckiem oraz traumatologia sportowa z elementami fizjoterapii. Ukończyłam kursy: Kompleksowa Terapia Blizn, Rozejście mięśnia prostego brzucha – terapia kompleksowa️, Kurs podstawowy – Hallwick®, KinematicTaping® Concept – kurs podstawowy i zaawansowany, Delikatna mięśniowo-powięziowa fibroliza z wykorzystaniem haków (crochetage) – Haczykowanie, Masaż tensegracyjny w praktyce, Gimnastyka dla kobiet w ciąży, Sport Nutrition Ketogenic and Carb Cycling, Certyfikat FCE oraz Terapia Nerwowo-Mięśniowa (TNM)

Moimi zainteresowaniami są: terapia w wodzie dla dzieci i dorosłych,️ opieka okołoporodowa, wiedza o człowieku w ujęciu multidyscyplinarnym, seksuologia, osteopatia, medycyna wschodu, joga oraz pilates na lądzie i w wodzie️, a także pediatria, położnictwo, zdrowe żywienie i sport.

Swoje umiejętności doskonaliłam w takich ośrodkach jak: Instytut Hematologii i Onkologii w Warszawie, Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie, Lázně Teplice w Czechach, Dolnośląskie Centrum Terapii Manualnej. Uczestniczę w konferencjach i kongresach jako uczestnik bierny, uczestnik czynny oraz organizator.

Jestem badaczką blizn, haczyków i snu, a moje pasje to fotografia, podróże, taniec i żeglarstwo. Nie boję się wyzwań, nowości oraz przyjmowania pacjentów, także obcojęzycznych. Stawiam na ich indywidualne potrzeby i angażowanie w proces terapeutyczny tak, żeby wspólnie, świadomie osiągnąć założone cele – zawsze na 110%, zawsze z pozytywnym nastawieniem. Przyjmuję młodszych i starszych tzw. „zdrowych” i z tych „z niepełnosprawnościami”.

A moim mottem w życiu i w pracy jest „Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi”.

Fizjoterapia to mój cel, pasja od gimnazjum. Każdego dnia upewniam się, że to był strzał w dziesiątkę! Od dziecka interesowało mnie działanie ludzkiego organizmu, coś nieoczywistego, rozwiązywanie zagadek. Tutaj jest ciągły rozwój, nie ma rzeczy oczywistych, nie można osiąść na laurach, bo zostaniesz „w tyle”.  Każdy przypadek jest inny, a rutyna to nasz wróg. Właśnie to zawiera w sobie dla mnie fizjoterapia, łączy wiele aspektów i dziedzin życia człowieka. Bardzo lubię kontakt z ludźmi. Haczykowanie, terapia blizn i po prostu dbanie o swoje zdrowie w sposób naturalny to moje „koniki”. Piłka siatkowa, pływanie, piłka ręczna, rolki są wpisane w mój grafik od wielu lat. Fizjoterapia to połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Do zobaczenia w gabinecie!