Fizjoterapia

„Łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo” – to powiedzenie jest dobrą metaforą dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, którego kondycja uzależniona jest od jego poszczególnych elementów.

Fizjoterapia w Instytucie Wellsense

Diagnozując pacjenta za pomocą rozmaitych testów i pomiarów biomechanicznych, szukamy słabych punktów i wprowadzamy korektę do pracy funkcjonalnej. Wiemy też, które miejsca obarczone są ryzykiem kontuzji, tworzymy profil budowy i zdolności motorycznych, i przygotowujemy spersonalizowany plan zabiegów i treningu rehabilitacyjnego, leczniczego, sportowego czy profilaktycznego.

W Instytucie Wellsense stosujemy skuteczne medyczne metody fizjoterapii służące poprawie sprawności fizycznej i regeneracji organizmu, łącząc je z biofeedbackiem i urządzeniami umożliwiającymi bieżący pomiar m.in. siły mięśni, mocy i wytrzymałości mięśniowej, oceny budowy i składu ciała, oceny mobilności i zakresu ruchu.  Dzięki technikom terapii manualnej, kinezyterapii (leczenie ruchem) czy masażu, osiągniesz pełnię sprawności utraconej na skutek napięć mięśniowych, kontuzji czy przeciążeń.

CIAŁO TO TWÓJ PRZYJACIEL – ZADBAJ BY BYŁ DLA CIEBIE WSPARCIEM. A to może być Twój plan…

Fizjoterapia to proces

Etap 1

Przyjdź na ocenę Twojego aktualnego stanu zdrowia, dolegliwości i potrzeb. Poznaj diagnozę - Twój punkt startu i ustal z fizjoterapeutą cele terapii w oparciu o wyniki testów. Rozpocznij realizację planu terapii - zrealizuj swój pierwszy zabieg dopasowany przez fizjoterapeutę do Twoich potrzeb.

Etap 2

Regularnie realizuj swój plan terapii fizjoterapeutycznej. Będzie wspierał Cię zespół fizjoterapeutów stosujących spersonalizowane zabiegi z zakresu m.in. terapii manualnej, masażu leczniczego, ćwiczeń leczniczych obejmujących m.in. zwiększenie wytrzymałości mięśni, poprawę ogólnej wydolności organizmu, poprawę ruchomości stawów, korekcję nieprawidłowych nawyków ruchowych.

Etap 3

Ocenisz swój postęp badając siłę mięśni, mobilność i zakres ruchu, analizując skład ciała określający udział mięśni i tłuszczu w poszczególnych częściach ciała i wody w organiźmie.

Jak wygląda pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

Pierwsze spotkanie trwa około 45-60 min. W jego trakcie fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad aktualnego stanu zdrowia, Twoich dolegliwości i potrzeb. Następnie wykonuje badania, testy i analizę składu ciała, konieczne do postawienia diagnozy i dokładnego zlokalizowania problemu. Prowadzimy diagnostykę fizjoterapeutyczną z innowacyjnym urządzeniem treningowym K-FORCE służącym do analizy siły i treningu równowagi z biofeedbackiem. W trakcie wizyty fizjoterapeuta omawia wyniki, przedstawia diagnozę i wspólnie z Tobą ustala cele terapii. Zrealizujesz swój pierwszy zabieg, który w zależności od Twoich potrzeb, fizjoterapeuta wybierze jako odpowiednią metodę usprawniania.

Jak zmienisz swoją jakość życia?

Fizjoterapia daje ogromne rezultaty w walce z dolegliwościami bólowymi, ograniczonymi zakresami ruchu, uczuciem sztywności i niwelowaniem nieprawidłowych napięć w ciele. Dzięki metodom przez nas stosowanym już po pierwszym spotkaniu poczujesz ulgę, dowiesz się w jaki sposób zapobiegać nawrotom dolegliwości lub pojawianiu się nowych oraz jak zwiększyć ergonomię pracy i poprawić jakość życia zarówno swojego, jak i twoich bliskich.

Przykładowe dolegliwości z którymi możesz się do nas zgłosić:

  • Bóle kręgosłupa
  • Napięciowe bóle głowy
  • Wady postawy
  • Brak pełnej ruchomości w stawach,
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i kończyn,
  • Zaburzenia koordynacji i równowagi
  • Stany przeciążeniowe tkanek miękkich i stawów
  • Stany po złamaniach kości, stłuczenia, skręcenia,
  • Stany po urazach komunikacyjnych
  • Obrzęki
  • Blizny
  • Nerwobóle
  • Negatywne skutki stresu
  • Skolioza
  • Rwa kulszowa
  • Dyskopatia

Jak fizjoterapia wpłynie na Twoje życie?

Odzyskasz pełnię sprawności ruchowej

Pozbędziesz się dolegliwości bólowych

Poprawisz postawę swojego ciała i sylwetkę

Uwolnisz się od uczucia sztywności

Zregenerujesz swoje mięśnie i stawy

Poprawisz sprawność oddechową