Psychologia
” Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz. ” ~ Arthur Asie

Psychologia w Instytucie Wellsense
Ciągłe zmiany, presja czasu i stres powodują, że raz lepiej, a raz gorzej radzimy sobie z emocjami, nastrojem i w różny sposób przeżywamy kryzysy w swoim życiu. Przychodzi moment kiedy potrzebujemy rozwiązać problem, który nas blokuje, albo jesteśmy gotowi na zmianę. Jakiego wybrać eksperta? – terapeutę czy coacha?
W coachingu Patrzymy ponad horyzont – w przyszłość, a przeszłość i teraźniejszość stanowią potencjał do wyznaczenia celu i odnalezienia zasobów, które mogą być wykorzystane do osiągnięcia tego, co chcesz, do czego dążysz. A jeśli czujesz, że nieprzerobione aspekty z przeszłości wstrzymują Cię w realizacji Twoich marzeń, potrzeb, tego co chcesz w życiu osiągnąć – to wybierz poradę psychologiczną.
Jak możesz skorzystać z pomocy coacha lub porady psychologicznej?
Etap 1
Umów się na wizytę stacjonarną lub online. Zastanów się, o czym ważnym chcesz porozmawiać, co Cię nurtuje i jakie problemy chcesz rozwiązać.
Etap 2
Podczas pierwszej wizyty poznasz zasady i metody pracy coachingowej i psychologicznej, odpowiesz na pytania z wywiadu, aby ustalić wspólnie proces coachingu. Określisz co chcesz osiągnąć i ustalisz plan jak to zrealizujesz.
Etap 3
Będziesz realizować cele terapii lub coachingu podczas cotygodniowych sesji online lub w gabinecie. Będziesz oceniać swój postęp przybliżania się do celów, które zostały przez Ciebie ustalone.
Dlaczego warto korzystać z pomocy coachingu lub porady psychologicznej?
Czasem warto zastanowić się jakie koszty ponosimy, kiedy obawiamy się wyjść ze swojej strefy komfortu, opuścić znany, bezpieczny port, który nie jest już dla nas wystarczający, bywa frustrujący, ale narzucamy sobie ograniczenia, by trwać, by nie ponosić ryzyka i kosztów, jakie niesie ze sobą zmiana. Często nie doceniamy szansy, którą nam taka zmiana może dać. Tą szansą może być wartość bycia sobą, realizacji swoich potrzeb, bycia w zdrowych relacjach czy odzyskania zdrowia. A przecież, jeśli nie spojrzymy inaczej i szerzej, nie jesteśmy w stanie dobrze ocenić sytuacji, bo to lęk, przekonania i nasze wcześniejsze doświadczenie mogą ograniczać nasz horyzont.

Jak możemy Ci pomóc, jeśli już czujesz, że czas coś zmienić?

Coaching dorosłych z elementami psychologii
Analiza źródeł powstania trudności i „przepracowania” problemu z coachem. Pomagamy w naprawianiu m.in. relacji z innymi ludźmi czy zmianie automatycznego odtwarzania schematów ze wcześniejszych okresów życia, aby dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu – od problemu do rozwiązania.

Coaching młodzieży z elementami psychologii
Celem coachingu jest wspieranie w rozwiązywaniu problemów występujących u młodzieży związanych ze stresem, kryzysami rozwojowymi i kontrolą emocji.

Coaching wypalenia zawodowego
Celem coachingu wypalenia zawodowego jest przywrócenie lub wyrobienie właściwej postawy wobec realizowanych przez siebie zadań i obowiązków, dzięki nazywaniu przeżywanych trudności, wzmacnianiu własnego poczucia wartości, rozumieniu stosowanych mechanizmów adaptacyjnych i wglądu w motywy swojego zachowania.

Coaching zaburzeń odżywiania
Analiza nawyków żywieniowych, odzyskania kontroli nad jedzeniem, rozumienia własnych emocji i motywacji w kontekście żywienia, zajadania emocji, zachcianek oraz napadowego jedzenia.
Coaching

Coaching zdrowia
Praca z trenerem zdrowia pozwoli Ci zrozumieć problem kryjący się pod objawami, zbudujesz nową motywację i wytrwałość w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokonywania kryzysów.

Coaching dobrostanu
Rozwijanie efektywnych strategii radzenia sobie w stresie, różnych źródeł satysfakcji życiowych, równowagi między życiem zawodowym i osobistym, asertywności zamiast mechanizmów obronnych unikania.

Coaching pozytywnego myślenia
Dzięki coachingowi pozytywnego myślenia odnajdziesz źródło problemu, zmienisz sposób myślenia i powstrzymasz dialog „wewnętrznego krytyka” na rzecz budowania motywacji i wytrwałości w rozwijaniu poczucia wartości i równowagi w ważnych obszarach życia.

Trening asertywności, zarządzania czasem i potencjałem osobistym
Rozwiniesz w sobie efektywne strategie radzenia sobie ze stresem i pod jego wpływem, nauczysz się odnajdywania różnych źródeł satysfakcji życiowych, równowagi między życiem zawodowym i osobistym, a także asertywności zamiast automatycznych mechanizmów obronnych unikania.
O czym warto wiedzieć rozpoczynając coaching w Instytucie Wellsense?
Twoje zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne, bo przecież wszystkie symptomy wywołane emocjami odczuwasz w swoim ciele.
- Upewnij się, że masz dostęp do internetu.
- Zapewnij sobie cichą, prywatną przestrzeń.
- Przygotuj słuchawki z mikrofonem lub zwiększ głośność w laptopie/komputerze.
Oczywiście, ale jeżeli zrobisz to później niż 24h przed rozpoczęciem wizyty, nie będziemy mogli zwrócić Ci pieniędzy.
W Wellsense zatrudniamy tylko certyfikowanych coachów i terapeutów z doświadczeniem w pracy terapeutycznej z pacjentami. Ich kwalifikacje gwarantują umiejętne wykorzystanie wiedzy i narzędzi psychoterapeutycznych.
Istnieje szereg badań naukowych potwierdzających, że terapia online jest przynajmniej tak skuteczna jak terapia tradycyjna, na co wskazują prowadzone badania. Terapia online przynosi równie znaczące efekty w przypadku szeregu zaburzeń (m.in. depresji, fobii społecznej, OCD, PTSD), podobnie jak terapia stacjonarna.
W sytuacji gdy potrzebujesz pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, a psychoterapia w gabinecie nie jest możliwa z różnych powodów. Psychoterapia za pośrednictwem internetu (video-sesje) jest praktykowana od wielu lat, a szczególnie bywa wskazana w następujących przypadkach:
- konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych w warunkach epidemii COVID-19
- ograniczona dostępność doświadczonych terapeutów w miejscu zamieszkania, którzy mogliby udzielić wsparcia psychoterapeutycznego
- licznych obowiązków rodzinnych lub zajęć utrudniających dojazd i korzystanie z konsultacji psychologicznych czy psychoterapii
Psychoterapia online posiada podobną skuteczność jak „tradycyjna” terapia w gabinecie. Jednak są sytuacje, w których psychoterapia za pośrednictwem internetu nie jest wskazana. Warto zapoznać się z poniższymi przeciwwskazaniami i w przypadku stwierdzenia takich trudności polecamy szukać innych form pomocy (np. konsultacja psychiatryczna):
- Nawracające myśli samobójcze
- Trudności w kontroli zachowań agresywnych i autoagresywnych, które zagrażałyby życiu lub zdrowiu własnemu albo innych
- Psychoterapia dzieci poniżej 13 roku życia