Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Czego najbardziej potrzebujesz na święta?

Nadchodzący okres świąteczno-noworoczny to okazja do zatrzymania się i refleksji nad tym, co ważne. Zapraszamy Cię do rozwiązania poniższego testu, aby zauważyć czego najbardziej potrzebujesz w tym okresie.

Zaznacz odpowiedzi, które najbardziej do Ciebie pasują, a następnie zsumuj symbole. Przeczytaj opis sekcji, które zaznaczyłeś najczęściej, aby znaleźć swoją osobistą afirmację dla nadchodzących świąt i nowego roku.

świąteczny pociąg

1. Najlepszą rzeczą w świętach jest:

a) Powrót do tego, co ważne…

b) Poczucie, że dużo się dzieje…

c) Czas na chwilę wyczekanego relaksu…

d) Uczucie, że zawsze jest tak samo….

2.Bardziej cieszył(a)byś się świętami, gdybyś czułbyś się mniej…

a) Robiący/a wiele rzeczy na raz…

b) Rozkojarzony/a…

c) Zaniepokojony/a…

d) Niespokojny/a…

3.W przyszłym roku chciał(a)byś czuć się…

a) Pewniejszy/a tego, co naprawdę ważne…

b) Spokojniejszy/a i bardziej skupiony/a…

c) Połączony/a z tym, na czym Ci zależy…

d) Bardziej pewny/a przyszłości…

4.Kiedy twój umysł błądzi, ty masz tendencję do rozmyślania o…

a) Co może pójść nie tak…

b) Nowych planach i osiągnięciach…

c) Zadaniach do wykonania w tygodniu…

d) Czego może Ci brakować…

5.Gdybyś mógł/mogła, poświęcił(a)byś następny rok na…

a) Osiągnięcie czegoś…

b) Znalezienie swojego celu…

c) Zadbanie o siebie…

d) Odnalezienie siebie…

6.Do następnych świąt chciał(a)byś być…

a) Pewny/a tego, co ważne…

b) Oparty/a na tym, czego chcesz…

c) Żyjący/a swobodniej…

d) Pewniejszy/a tego, kim jesteś…

7.Czasami kiedy zastanawiasz się, czy…

a) Bierzesz na siebie za dużo…

b) Patrzysz na siebie oczami innych…

c) Rozmyślasz za dużo…

d) Jesteś dla siebie zbyt surowy/a…

8.W święta najbardziej doceniasz:

a) Wyjście z codziennej rutyny…

b) Bycie z ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni…

c) Poszerzanie punktu widzenia…

d) Przewidywalność wydarzeń…

9. Co powiedział(a)byś młodszemu sobie…

a) Niech się dzieje…

b) Bądź sobą…

c) Bądź swoim przyjacielem…

d) Bądź odważny…

10.Istotne w świętach jest bycie…

a) Obecnym…

b) Autentycznym…

c) Radosnym…

d) Uprzejmym…

Już za chwilę dowiesz się jakie mentalne przypomnienie przyniesie Ci najwięcej korzyści!

świąteczny wieniec

WIĘKSZOŚĆ ODPOWIEDZI A

Jestem ok

Twój umysł znajduje się już w centrum świątecznego zgiełku. Wciąż dryfujesz pomiędzy kolejnymi celami i zadaniami.

Dobrze jest starać się być jak najlepszym, ale kiedy brakuje nam samoakceptacji, możemy utknąć w pewnego rodzaju bieżni osiągnieć, nadmiernej koncentracji nad „robieniem”, a nie tego, kim jesteśmy.

Jeśli to rezonuje, przypomnij sobie, że chociaż wprowadzanie zmian ma znaczenie, jesteś również całkowicie w porządku taki, jaki jesteś, i dobrze jest po prostu być, jeśli tego właśnie teraz potrzebujesz.

Nie chodzi o odpuszczanie – prawdziwa samoakceptacja jest świadomym i radykalnym aktem, który zaczyna się od pozytywnej intencji, aby przestać używać obwiniania siebie jako zasłony dymnej. I z większą klarownością, powinieneś zobaczyć, co naprawdę się dzieje i co możesz – a czego nie możesz – zmienić.

Prawdziwy rozwój zaczyna się od samopoznania, dlatego samoakceptacja jest darem, który wciąż się wydarza. Kultywowanie samoakceptacji jest również inwestycją w swoje relacje – dopóki naprawdę nie zaakceptujesz siebie – zawsze będą istniały bariery przed nawiązywaniem głębokich relacji z innymi ludźmi. Każdy z nas rozkwita w obecności innych, którzy widzą w nas to, co najlepsze. Zatem pomyśl, jak inaczej mogłoby wyglądać życie gdybyś widział w sobie to, co najlepsze?

Samoakceptacja jest jednym z najpotężniejszych darów w życiu – czy jesteś gotowy dać go sobie?

WIĘKSZOŚĆ ODPOWIEDZI B

Mogę odpuścić

Łatwo jest mieć ambiwalentny stosunek do tego czasu w roku, jeśli zwiększa to i tak już nierealistyczny ciężar dbania o potrzeby innych i uszczęśliwianie ich. Bycie sumiennym i uporządkowanie spraw może pozostawić mało czasu oraz przestrzeni na swoje prawdziwe pasje lub po prostu dbanie o siebie. Szczególnie o tej porze roku szczególnie możesz zauważyć opuszczającą cię energię i skupienie oraz rozproszenie, pozostawiające uczucie, że nigdy nie kończysz tego, co zacząłeś.

Zwolnienie tempa może stanowić dla ciebie pewną trudność jeśli jesteś w świątecznym szale. Mówienie „nie” rzeczom, których nie chcesz robić to jedno – mówienie „nie” rzeczom, które które wydają się potencjalnie interesujące, jest znacznie trudniejsze.

Kiedy wszyscy mówią ci, że są „super-zajęci”, trudno jest przełamać ten trend i być jedyną osobą, która priorytetowo traktuje przestrzeń do zatrzymania się i refleksji. Ale jeśli jest to coś, co czujesz w głębi duszy, że musisz zaakceptować, to przypomnienie, że możesz odpuścić. Jest to najcenniejszym prezentem, jaki możesz sobie podarować w tym roku.

Chodzi raczej o znalezienie swojego sposobu bycia niż po prostu o to, co zrobisz później. Zadaj sobie pytanie, kiedy jesteś najbardziej kreatywny i produktywny – kiedy czujesz się spokojny i opanowany, a kiedy zestresowany i wyczerpany?

WIĘKSZOŚĆ ODPOWIEDZI C

Doceniam siebie

Twoja osobista świąteczna afirmacja brzmi: „Doceniam siebie”, ponieważ w głębi duszy wiesz, że wiele dajesz z siebie. Przyczyniasz się do świata w sposób, w jaki nikt inny tego nie robi, ponieważ nikt inny nie jest tobą. Ale to, kim jesteś, może być czasami nieuchwytne, zwłaszcza gdy jesteśmy bombardowani obrazami tego, kim moglibyśmy być.

Wspaniale jest żyć w świecie pełnym możliwości, ale minusem jest to, że może to sprawić, że zaczniemy zastanawiać się, czy kiedykolwiek zrobiliśmy wystarczająco dużo lub czy jesteśmy wystarczający.

Twoja afirmacja „Doceniam siebie” jest mentalnym przypomnieniem, aby zatrzymać się i zresetować, szczególnie w niespokojnych czasach, kiedy możesz być bardziej podatny na porównywanie się z innymi i odczuwanie braków.

Ukrywanie swojego prawdziwego „ja” i poświęcanie zbyt dużej ilości energii na dostosowywanie swojej osobowości do tego, czego twoim zdaniem oczekują od ciebie inni, to oznaki, że mogłeś stracić kontakt z poczuciem własnego „ja”.

W tym roku przypomnienie, że jesteś wystarczający, wraz z zobowiązaniem do inwestowania w najważniejszą relację w swoim życiu – relację z samym sobą – jest prezentem, który będzie ci stale dawał. Poświęcenie czasu na dostrojenie się do tego, co dzieje się wewnątrz ciebie i bycie ciekawym tego, jak naprawdę się czujesz (co może różnić się od tego, co mówisz innym), pomoże ci pozostać w kontakcie z poczuciem własnego ja.

WIĘKSZOŚĆ ODPOWIEDZI D

Mam siłę

Najważniejszym prezentem, jaki możesz sobie podarować w te święta, jest ponowne połączenie się ze swoją wewnętrzną siłą. Tą rezerwą cichej odwagi, która pomogła ci przezwyciężyć trudności i wyzwania. Możesz stracić kontakt ze swoją siłą, gdy twój umysł jest pełen najgorszych scenariuszy lub mentalnych powtórek z czasów, gdy zawiodłeś.

Możesz mieć skłonności do nadmiernego rozmyślania i przekonywania siebie, że katastrofizowanie jest sprytnym sposobem na przygotowanie się na każdą ewentualność – ale to także trzyma cię w twojej strefie komfortu. Ironia polega na tym, że wiesz, że radzenie sobie z nowymi wyzwaniami pomaga budować pewność siebie. Nadmierne myślenie ma na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa, ale może również utrudniać pozostanie w kontakcie z tym, co naprawdę ma dla ciebie znaczenie.

Nadszedł czas, aby świadomie skupić się na osobistych triumfach – choćby najmniejszych – lub po prostu codziennych wydarzeniach, które poszły dobrze.

I zamiast pozwalać sobie na nadmierne myślenie o czymś, co może nigdy się nie wydarzyć, skup się na regulacji układu nerwowego za pomocą ćwiczeń oddechowych.

W tym świątecznym okresie podaruj sobie trochę miejsca na refleksję nad momentami, w których wyszedłeś ze swojej strefy komfortu. Przypominanie sobie, że masz siłę, jest najlepszą ochroną przed sytuacjami, a nawet ludźmi, którzy w przeciwnym razie sprawiliby, że poczułbyś się mały.

Na podstawie testu “What gift do you most need this christmas?” psychologies.co.uk

kartka wesołych świąt

Drodzy Klienci,

W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech świąteczna atmosfera napełni Wasze domy ciepłem, radością i spokojem, a nadchodzący rok obfituje w sukcesy i satysfakcję, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Życzymy Państwu, aby nadchodzący rok był czasem uważnego celebrowania tych chwil, które są najważniejsze. Niech każdy dzień przynosi nowe możliwości, zdrowie oraz pomyślność w każdym aspekcie życia. 

Zespół Instytutu Wellsense