Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Masaż Kobido

Masaż Kobido – ta wyjątkowa technika, udoskonalana od setek lat, przypłynęła do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ten fascynujący japoński rytuał przenosi w stan głębokiego relaksu, równocześnie wykazując ogrom prozdrowotnych działań. Ze względu na swoje działanie i szybko widoczne efekty – kto raz spróbuje Kobido – zakocha się w nim na zawsze. Pozwól, że przedstawimy Ci prawdziwą perełkę wśród naszych zabiegów.

Czym jest Masaż Kobido?

Co ciekawe, masaż Kobido pochodzi ze starożytnych Chin, podczas gdy w Japonii został rozpowszechniony dzięki mnichom. Według legend, rytuał ten zarezerwowany był wyłącznie dla rodziny cesarskiej i najbogatszych, najszlachetniejszych rodzin. Przez setki lat technika masażu była modyfikowana i udoskonalana, by w rezultacie otrzymać niezwykle relaksujący i odmładzający zabieg.

Masaż Kobido to całkowicie naturalna metoda, pozwalająca na nieinwazyjny lifting twarzy, szyi i dekoltu. Zapewnia głęboki relaks i przede wszystkim widoczne oraz długotrwałe efekty estetyczne. Ze względu na zastosowanie naturalnych olejków masaż jest całkowicie bezpieczny.

Jak przebiega Masaż Kobido?

Zabieg przebiega w pięciu etapach, które zostały tak opracowane, by jego złożoność działała nie tylko na powierzchni, ale także w głębokich warstwach skóry i mięśni. Metoda ta łączy tradycyjne koncepcje zaczerpnięte z Japonii oraz techniki manualne.

Pierwszym etapem masażu jest rozluźnienie i masaż tkanek głębokich. Pozwala to na zniwelowanie drobnych napięć w okolicach czoła, oczu oraz ust. Proces ten pozwala także na poprawę przepływu krwi do głowy i twarzy, dostarczając odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych.

W drugim etapie rytuału przede wszystkim skupiamy się na relaksie. Pozwalamy na odpoczynek oraz głębokie odprężenie w związku, z którym uwalniamy się od napięć. W etapie tym niezwykle istotną rolę odgrywa muzyka oraz aromaterapia, którą stosujemy dzięki olejkom, wykorzystywanym do masażu.

Trzecim etapem jest oczyszczenie i drenaż limfatyczny. Dzięki pobudzeniu węzłów chłonnych oraz wykorzystaniu technik drenujących, tkanki pozbywają się toksyn. Zmniejszają się obrzęki, skóra staje się lepiej odżywiona, bardziej promienna i elastyczna, ponieważ następuje jej lepsze ukrwienie oraz sprawniejsze dostarczanie tlenu.

masaż kobido

Kolejny etap to lifting twarzy. Charakteryzuje się on większą intensywnością niż pozostałe elementy masażu. Terapeuta skupia się nie tylko na efektach estetycznych i modelujących, ale stara się także utrzymywać u klienta stan głębokiego relaksu. Szybkie, sprężyste ruchy rąk pozwalają na wymodelowanie owalu twarzy i zniwelowanie drobnych zmarszczek.

Ostatnią częścią masażu jest etap energetyczny, podczas którego wykorzystuje się techniki akupresury. Stymulacja odpowiednich punktów na twarzy powoduje pobudzenie energii życiowej i zrównoważenie emocji wewnętrznych.

Efekty masażu Kobido

Masaż Kobido bez wątpienia jest zabiegiem, którego holistyczne działanie idealnie wpasowuje się w filozofię Instytutu Wellsense. Jego poszczególne etapy, wykonywane w ściśle określony sposób, pozwalają na kompleksową opiekę nad klientem i zmaksymalizowanie efektów terapii.

Dzięki rytuałowi skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i blask, jest lepiej odżywiona i promienna. Masaż pobudza także metabolizm komórkowy, co poprawia zdolności regeneracyjne skóry. Dzięki technikom drenującym poprawia się krążenie krwi i limfy, co w rezultacie skutkuje zwiększonym dopływem składników odżywczych do skóry. Usunięcie martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń i toksyn zapobiega procesowi przedwczesnego starzenia się skóry.

Poza efektami wizualnymi, masaż Kobido niesie za sobą szereg zalet zdrowotnych. Uczucie głębokiego relaksu jest długotrwałe, dzięki czemu zmniejsza się stres oraz oczyszcza umysł. Godnym uwagi jest także działanie mogące zmniejszyć dolegliwości związane z bólami głowy, bruksizmem czy układem pokarmowym.

Sprawdź, co o masażu Kobido sądzą nasze Klientki:

Dziękuję za wspaniały czas, w którym poczułam uciekający stres i mogłam się zrelaksować. Czas dla siebie w otoczeniu muzyki, świec, zapachów. A dłonie które mnie masowały sprawiły że te 60 minut były oczyszczające” – Anita

Masaż Kobido to niezwykłe doznanie. Relaks i odprężenie, jakie towarzyszyły mi przez cały dzień, są nie do opisania. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu, moja skóra była promienna, pełna blasku, a zmarszczki zostały zniwelowane, co Pani wykonująca zabieg pokazała mi na zdjęciach przed i po. Polecam!” – Kaja

Polecam KOBIDO….cudowny zabieg na twarz” – Aneta

“Polecam gorąco wizytę w Instytucie. Bardzo przyjemna atmosfera. Masaż Kobido w wykonaniu pani Klaudii był rewelacyjny. Pełny relaks i efekty widoczne od razu.” – Ewa

Pozwól, by relaksująca atmosfera otoczyła Twoje zmysły – słuchu, węchu i dotyku. Pomyśl o sobie i daj się ponieść głębokiemu odprężeniu, przy dźwiękach relaksującej muzyki, pięknym zapachu oliwki i harmonijnych ruchach dłoni naszej masażystki. Sprawdź, czy Ty także pokochasz Kobido!