Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Zdrowa sylwetka bez efektu jojo

Powierz swoje zdrowie fizjoterapeucie oraz dietetykowi i uzyskaj zdrową sylwetkę bez efektu jojo

Zdrowa dieta może być naprawdę przyjemna! Do tego odpowiednio dobrane ćwiczenia korygujące postawę ciała, a także wzmacniające i rozbudowujące siłę mięśni posturalnych – to idealna ścieżka do uzyskania zdrowej i stabilnej sylwetki.

Zdecyduj się współpracować na linii fizjoterapeuta-dietetyk. Przekonasz się, że odpowiednio dobrana dieta poprawi Twoje samopoczucie i wiarę we własne możliwości. Dzięki rewolucji na talerzu odzyskasz energię do codziennych wyzwań i przejmiesz kontrolę nad wymarzoną sylwetką.

Nieodłącznym elementem zmiany stylu życia, diety jest aktywność fizyczna. Odpowiednio dawkowany ruch w treningu zdrowotnym będzie zdrowy i bezbolesny. Nauka prawidłowych nawyków ruchowych z fizjoterapeutą poprawi ogólny stan ciała i przyspieszy procesy przemiany materii.

 

Czas na zmiany, nie czekaj dłużej!

Fizjoterapeuta wykorzystuje trening zdrowotny, czyli plan ćwiczeń, który jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Regularne ćwiczenia sprawiają, że mięśnie ulegają wzmocnieniu – tkanka mięśniowa rozrasta się, a także jest lepiej ukrwiona, co daje jej większą wytrzymałość na obciążenia. Dodatkowo poprawia się wydolność organizmu, co można zauważyć podczas wykonywania czynności dnia codziennego.

Duży wpływ ma również na układ nerwowy poprzez poprawę pamięci ruchowej, koordynacji i
szybkości reagowania na bodźce.

Co więcej, poprawie ulega samopoczucie, pewność siebie, a także ogólna odporność
organizmu, dzięki doskonaleniu systemu autoregulacji organizmu. Zauważalna jest także
redukcja stresu oraz zwiększone poczucie własnej wartości.

Fizjoterapeuta prowadząc trening zdrowotny, który wykorzystuje w procesie odchudzania bierze
pod uwagę kilka podstawowych zasad:

 • wszechstronność – tak aby ćwiczenia oddziaływały na cały organizm, nie skupiały się tylko na jednej partii mięśniowej. Warto włączyć ćwiczenia aerobowe, siłowe oraz rozciągające;
 • systematyczność – ważne, aby podejmowanie aktywności fizycznej było regularne. Zaleca się, by taki trening odbył się przynajmniej 2 razy w tygodniu, albo nawet 3-5 razy w tygodniu;
 • stopniowanie intensywności treningu – powinno się rozpoczynać trening od minimalnej intensywności, którą zwiększa się w trakcie podejmowania kolejnych aktywności fizycznych;
 • indywidualizacja treningu – należy pamiętać, że możliwości każdego organizmu różnią się od siebie, dlatego trening powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, ale także do stylu życia i stanu zdrowia.

 

Pomocne w podejmowaniu regularnej aktywności fizycznej może okazać się stworzenie planu ćwiczeń oraz określenie konkretnych celów, pamiętając o indywidualnych możliwościach.

 

Kluczem do zgrabnej sylwetki dla każdego typu budowy ciała jest zdrowy metabolizm oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem i grafikiem zadań w ciągu dnia!

Zgrabna sylwetka z prawidłową masą ciała odpowiadającą danemu typowi budowy ciała – jest wizualną oznaką zdrowia ! Warto jednak dodać, iż zdrowa dieta dostosowana do stylu i charakteru pracy, metabolizmu, preferencji żywieniowych i zdrowych nawyków jedzenia w stresie – poprawia nastrój i dodaje energii!

typy sylwetek

fot. Adobe Stock

Dietetyk pomaga uzyskać zgrabną sylwetkę i poprawę kondycji zdrowotnej, z odczuwalnym zwiększeniem energii i lepszym samopoczuciem, ale to wymaga współpracy na linii dietetyk – pacjent w zakresie:

 • stosowania się do zaleceń żywieniowych i ustalonego planu posiłków dostosowanych do charakteru pracy;
 • monitorowania postępów nie tylko w zakresie zmiany masy ciała, ale też wzmacniania masy mięśniowej, odżywienia i nawodnienia organizmu – czyli budowania zdrowej sylwetki;
 • bieżącej modyfikacji posiłków i zaleceń żywieniowych względem potrzeb organizmu – plan zadań w ciągu dnia, stres, rodzaj aktywności fizycznej, intensywność pracy umysłowej;
 • utrzymywanie wysokiej motywacji do zmiany nawyków żywieniowych – szczególnie w stresie, w sytuacjach niestandardowych, które wybijają nas z codziennej zdrowej rutyny.

 

Wszystkim nam zależy na utrzymaniu trwałych efektów zmiany sylwetki, to jednak wymaga czasu i zmiany nawyków bez wyrzeczeń, no i ważne jest przy tym odczuwanie przyjemności z nowej rutyny żywieniowej.

Dlatego tutaj warto zainwestować w stałe konsultacje dietetyczno-treningowe, które nie będą wiązały się z wyrzeczeniami, tylko z systematycznym i konsekwentnym budowaniem nowej zdrowej rutyny.

Zapamiętaj: „Właściwe odżywianie i zdrowy ruch będzie medycyną jutra”.

Podczas konsultacji dietetyczno-treningowej w Instytucie Wellsense:

 • ocenimy m.in. poziom odżywienia organizmu za pomocą medycznego analizatora składu ciała;
 • przeprowadzimy wywiad dotyczący Twoich preferencji żywieniowych, dolegliwości i potrzeb;
 • fizjoterapeuta sporządzi indywidualne zalecenia dotyczące aktywności fizycznej;
 • określimy harmonogram kolejnych wizyt dietetycznych dotyczących omówienia indywidualnego planu żywieniowego oraz zmian treningowych, aby stale kontrolować uzyskane postępy.

 

Na każdym etapie naszych działań oferujemy Ci pełną motywację i wsparcie Twoich starań!

Zdrowa i stabilna sylwetka jest na wyciągnięciu ręki! Zapisz się do nas, a wyeliminujesz objawy nieprawidłowego odżywiania m.in. wzdęć, uczucia pełności, zgagi, bólów głowy, sztywności stawów, skurczy mięśni. Oczyścisz organizm z toksyn, odzyskasz witalność i energię. W bezpieczny sposób pozbędziesz się zbędnych kilogramów w zakresie masy tłuszczowej, a nie mięśniowej. Zbudujesz zdrową sylwetkę i nawyk stałej kontroli masy ciała.

KLIKNIJ TUTAJ I UMÓW WIZYTĘ