Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

SELF-CARE – jak zadbać o siebie każdego dnia

Dobre samopoczucie wymaga konkretnych działań każdego dnia. To, w jaki sposób jesteśmy w stanie o siebie zadbać, ma niesamowity wpływ na wiele aspektów naszego życia. Wydajność, zdrowie, poczucie szczęścia czy relacje z innymi w dużej mierze zależne jest od nas samych. Nie pozwól aby Twoje dobro zeszło na drugi plan przez stres czy presję ze strony innych. Brak troski o siebie może mieć negatywny wpływ na Twoje życie w przyszłości. Poznaj metody, dzięki którym usprawnisz naturalne procesy naprawcze Twojego organizmu.

Recepta w 3 krokach:

  1. Zadbaj o swoje samopoczucie z medytacją.
  2. Poznaj 3 kluczowe elementy SELF-WELLBEING.
  3. Naucz się rytuału dbania o siebie – zacznij od regeneracji twarzy.

Medytacja sprawia, że synchronizujesz umysł, emocje i ciało. Jest skuteczną metodą na uspokojenie i regenerację. Poprawi ona Twoje samopoczucie i pozwoli poczuć, że robisz coś dla siebie i inwestujesz w swój rozwój. Efekt medytacji możesz wzmocnić też cudownym działaniem aromaterapii.  Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, ile bodźców odbieramy poprzez węch. Aromaterapia pozwoli na regulowanie emocji, usprawnienie procesów myślowych, szybszą regenerację oraz dodatkowo pomoże w wielu dolegliwościach bólowych.

SELF-WELLBEING to 3 elementy tworzące całość:

- SELF – LOVE.

Swoją przygodę rozpocznij od głębokiej wiary w siebie. Wykrocz poza dobre samopoczucie. Self-Love polega na docenieniu siebie, akceptacji i pozwoleniu sobie na bycie tym, kim naprawdę jesteś. Stań się silniejsza od otoczenia i zacznij od wewnętrznych zmian. Nie staraj się na siłę dążyć do doskonałości, prób osiągnięcia i odniesienia sukcesu w każdym aspekcie Twojego życia. Nie wierz w przekonanie, którego nas kiedyś nauczono – że nie jesteśmy wystarczająco dobre. To błędne przekonanie odbiera siły. Wybierz inną ścieżkę i spójrz na umiejętność kochania siebie jako supermoc. Przekształć zwątpienie w rzeczywiste działanie dla siebie.

“SELF-LOVE JEST PRAKTYKĄ, KTÓRA NIE JEST AKCEPTOWANA PRZEZ ŚWIAT.” 

 

GINA MARTIN DZIAŁACZKA POLITYCZNA & AMBASADORKA ONZ

- SELF – CARE.

Żyjesz szybko i w pośpiechu, oddając się wielu obowiązkom związanymi z pracą, swoją rodziną i bliskimi. Bez wątpienia w tym wszystkim nieraz czujesz, że brakuje Ci czasu dla siebie samej. Jeśli go masz, to często przeznaczasz go na oglądanie telewizji, godziny w Internecie, czy gry. Jednak idea self-care odbiega od tego typu zachowań. Koncepcja ta mówi o tym, aby nasze ciało miało możliwość odpoczynku, mózg stał się dotleniony, a napięcie mięśniowe i wewnętrzne pobudzenie zostało rozładowane. W tej filozofii bardzo ważna jest świadomość dbania o zdrowie psychiczne oraz fizyczne, a także ich wzajemna korelacja. Do tego przydatne jest również utworzenie swojego własnego rytmu funkcjonowania, który będzie nadawać tempo Twojego rozwoju i produktywności. Self-care pomaga wytworzyć nawyki, dzięki którym wzmocnisz swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

- SELF – HELP.

Zmień swój styl myślenia na taki, który będzie Ci pomagał i utrzymywał Twoje dobre samopoczucie, a także będzie Cię rozwijał. Codzienna dawka inspiracji, wprowadzenie do dobrego nastawienia, osiąganie harmonii w relacji umysł-ciało pozwoli, aby postrzegać swoje życie z szerszej perspektywy i poczuć strukturę wdzięczności.

Poznaj i wprowadź w codzienny nawyk rytuał dbania o siebie – autoregenerację swojej twarzy. Zwalcz efekty przemijającego czasu i poznaj techniki, po których efekty są widoczne od razu! Odzyskaj młodzieńczy wygląd i zdrowy blask. Wzorując się na technikach masażu KOBIDO osiągniesz równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Zapraszamy Cię na nasze kobiece warsztaty, podczas których nauczymy Cię jak żyć według filozofii Wellbeing oraz poznasz odmładzające i odprężające techniki automasażu! Sprawdź aktualną ofertę warsztatów w Instytucie Wellsense – wejdź na naszą stronę Internetową, profil na Facebooku lub skontaktuj się z nami telefonicznie.