Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Strefa 
zarządzania stresem 

Efektywne zarządzanie stresem

Angażując się w pracy i w aktywności, które nadają naszemu życiu sens, zapewniamy sobie bezpieczeństwo materialne, rozwój i szansę samorealizacji. Wpływamy w ten sposób na swój dobrostan. Jednak w pewnych warunkach, gdy doświadczamy chronicznego niepowodzenia w zmaganiu się ze stresem i nabieramy przekonania o niemożności skutecznego poradzenia sobie z trudnościami i frustracjami, to może prowadzić do negatywnego stanu wyczerpania emocjonalnego, psychicznego i fizycznego.

Jeśli przeoczymy pierwsze sygnały – napięcie, zmęczenie, drażliwość, zniechęcenie, utratę energii, wzmożoną aktywność na zmianę z oznakami wyczerpania psychicznego i fizycznego, i będziemy zaniedbywać nasze potrzeby, to możemy doprowadzić nie tylko do zobojętnienia, spadku zaangażowania, ale też rozwoju wypalenia zawodowego. Często wówczas zaobserwujemy nasilenie takich objawów jak m.in. zaburzenia snu, apetytu, podatność na infekcje, skłonność do przyjmowania leków uspokajających czy nasennych i używki. Mimo że pracujemy dużo, jesteśmy mało efektywni.

Warto zastanowić się i zadać sobie pytania: Czy stres jest zbyt wyczerpujący? Jak mój organizm reaguje na stres? Jak chcę nauczyć się radzić sobie z napięciem i wyczerpaniem emocjonalnym, gdy pracuję pod presją czasu albo potrzebuję sprostać wyzwaniom czy rozwiązać trudny problem w życiu? Ile mam energii i motywacji do dalszego działania?

Jak  możesz sobie pomóc? Naucz się regulować swoje emocje, działać skutecznie w stresie i radzić sobie lepiej z trudnymi problemami. Rozwijaj lepsze mechanizmy obronne i umiejętności samoregulacji.

Jak pomagamy?

W zależności od problemu, z którym zgłasza się do nas pacjent, oferujemy wsparcie umożliwiające najefektywniejszą i najbardziej skuteczną pomoc w zakresie:

Diagnoza i trening stresu metodą neurorehabilitacji

Rozwijanie umiejętności samoregulacji i właściwego zarządzania stresem;

Coaching dobrostanu

Rozwijanie efektywnych strategii radzenia sobie w stresie, różnych źródeł satysfakcji życiowych, równowagi między życiem zawodowym i osobistym, asertywności zamiast mechanizmów obronnych unikania;

Psychoterapia wypalenia zawodowego

Analiza własnych przekonań związanych z pracą, zmiana mechanizmów adaptacyjnych, rozumienie własnych emocji i motywacji w kontekście pracy, perfekcjonizmu, negowania granic własnego obciążenia.

Trening asertywności, zarządzania czasem i potencjałem osobistym

Rozwijanie umiejętności stawiania granic, asertywnej komunikacji, zarządzania czasem, energią i potencjałem, realistycznej oceny i oczekiwań wobec pracy i świadomości swoich zasobów.

Jak się umówić?

Zadzwoń do nas i odpowiedz na kilka pytań naszego konsultanta, który umówi Cię na wizytę u terapeuty w celu przeprowadzenia wywiadu psychologicznego czy też diagnozy stresu. Diagnozę i wywiad przeprowadza się w celu oceny zgłaszanych objawów somatycznych i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej, treningowej czy coachingowej.

Jeśli wolisz samodzielnie umówić się szybko na wizytę online (wywiad psychologiczny), to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta wstępna u terapeuty online” albo „wizyta wstępna u terapeuty” (w gabinecie).

Obserwując u siebie objawy wyczerpania fizycznego i utraty energii w dłuższym okresie czasu np. ponad 2 tygodnie i nie potrafisz się zregenerować po odpoczynku, to zalecamy też wykonanie diagnozy stresu, które prowadzone jest tylko w gabinecie. Umówisz się na nie, wybierając w kalendarzu usługę „diagnoza stresu”.

Możesz też zarezerwować trening metodą neurorehabilitacji, wystarczy, że klikniesz tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „sesja neurorehabilitacji dla dorosłych” (w gabinecie).

Psychoterapię wypalenia zawodowego rozpoczniesz po pierwszej wizycie wstępnej u terapeuty lub diagnozie stresu metodą neurorehabilitacji. Jeśli chcesz samodzielnie umówić się do psychoterapeuty, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta u terapeuty online” lub „wizyta u terapeuty” (w gabinecie).

A jeśli chcesz efektywnie radzić sobie w stresie, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „coaching online” lub „coaching” (w gabinecie). 

Osoby zainteresowane treningiem asertywności, zarządzania czasem i potencjałem osobistym zapraszamy na indywidualne spotkania online lub w gabinecie (1,5 godz.),  mogą zapisywać się klikając tutaj i wybierając w kalendarzu najbliższy termin usługi „trening online” albo „trening” (w gabinecie).