Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Strefa psychoregeneracji

Lepsza pamięć, koncentracja, kontrola emocji

Psychoregeneracja - lepsza pamięć, koncentracja, kontrola emocji

Co jest dzisiaj najcenniejsze? – PAMIĘĆ, KONCENTRACJA UWAGI, RADZENIE SOBIE Z TRUDNYMI EMOCJAMI… któż to dzisiaj potrafi? Widzisz, że masz słabszą pamięć, że znowu Cię wszyscy denerwują, że znowu nie możesz się skupić…

W różnych momentach i na różnych etapach życia doświadczamy różnych wyzwań i kryzysów, dlatego kluczem jest umiejętność radzenia sobie adekwatnie do sytuacji.

Młodzież ucząca się i wchodząca w dorosłe życie jest pełna obaw przed nieznanym, co powoduje poczucie lęku, niepokoju, a to obniża koncentrację uwagi i osłabia proces zapamiętywania. Umiejętność radzenia sobie z emocjami, stosowanie właściwych mechanizmów obronnych i stylów adaptacyjnych oraz samoregulacji, pozwala przejść do kolejnego okresu życia z poczuciem skuteczności i dobrą samooceną.

Podobnie osoby dorosłe doświadczają różnych lęków związanych z pracą, wychowywaniem dzieci, zdrowiem swoim i najbliższych.

Stąd ważna jest świadomość, że prawidłowa kondycja psychiki nierozerwalnie związana jest ze stylem życia, umiejętnościami radzenia sobie w różnych sytuacjach i stanem organizmu.

Co możesz zrobić, aby lepiej zadbać o higienę psychiczną?

Jak możesz poprawić funkcjonowanie pracy mózgu i całego układu nerwowego, a w konsekwencji całego ciała, i dzięki temu wyeliminować wiele niepożądanych objawów czy nawet zaburzeń związanych z nieprawidłową pracą mózgu, lękiem, depresją?

Lepiej koncentrować się i poprawiać swoją pamięć? Uczyć się szybciej? Jak chcesz zabrać o swoje zdrowie psychiczne i sprawność umysłową?

Jest wiele sposobów – a jedną z polecanych i skutecznych metod jest neurorehabilitacja prowadzona w oparciu o urządzenia medyczne i oprogramowanie usprawniające neurofizjologiczne i poznawcze procesy zachodzące w mózgu, a mające wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Jak pomagamy?

W zależności od problemu, z którym zgłasza się do nas pacjent, oferujemy wsparcie umożliwiające najefektywniejszą i najbardziej skuteczną pomoc w zakresie:

Trening neurofizjologiczny
dla młodzieży

Rozwijanie umiejętności kontroli i regulacji emocji i funkcji fizjologicznych organizmu, poprawy koncentracji i zapamiętywania;

Neurorehabilitacja dla dorosłych i osób starszych

Rozwijanie umiejętności kontroli i regulacji funkcji fizjologicznych w celu obniżenia poczucia napięcia i niepokoju, poprawy jakości naszego snu, koncentracji, pamięci, zmniejszenia dolegliwości bólowych (np. migren) w sposób naturalny i bez leków. A także utrzymania sprawności osób starszych;

Coaching pozytywnego myślenia

Zrozumienie problemu, zmiany sposobu myślenia i zatrzymywania dialogu „wewnętrznego krytyka” na rzecz budowania motywacji i wytrwałości w rozwijaniu poczucia wartości i równowagi w ważnych obszarach życia;

Psychoterapia młodzieży

Rozwijanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z presją wyników i otoczenia z wykorzystaniem technik terapeutycznych, rozumienia własnych emocji, potrzeb i osobowości.

Psychoterapia dorosłych

Analiza źródeł powstania trudności i „przepracowania” problemu z psychoterapeutą. Pomagamy w naprawianiu m.in. relacji z innymi ludźmi czy zmianie automatycznego odtwarzania schematów ze wcześniejszych okresów życia, aby dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu – od problemu do rozwiązania.

Jak się umówić?

Zadzwoń do nas i odpowiedz na kilka pytań naszego konsultanta, który umówi Cię na wizytę u terapeuty w celu przeprowadzenia wywiadu psychologicznego czy też badania QEEG. Badania i wywiad przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn zaburzeń czy zgłaszanych objawów somatycznych i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej.

Jeśli wolisz samodzielnie umówić się szybko na wizytę online (wywiad psychologiczny), to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta wstępna u terapeuty online” albo „wizyta wstępna u terapeuty” (w gabinecie).

Trening poznawczy (neurofizjologiczny) młodzież do 18 roku życia może rozpocząć tylko za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, która może być wyrażona online podczas rejestracji na pierwszy trening (otrzymasz mailem link do zapoznania się z dokumentami i ich podpisania). Jeśli chcesz zapisać się lub swoje dziecko na trening poznawczy to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „trening poznawczy dla młodzieży” (w gabinecie).

Możesz też zarezerwować sobie również trening metodą neurorehabilitacji, wystarczy, że klikniesz tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „sesja neurorehabilitacji dla dorosłych” (w gabinecie) lub „sesja neurorehabilitacji dla osób starszych” ” (w gabinecie).

Rozpoczynając neurorehabilitację czy psychoterapię zalecamy też wykonanie badania QEEG, które prowadzone jest tylko w gabinecie i trwa około 2,5 godzin. Umówisz się na nie, wybierając w kalendarzu usługę „diagnoza QEEG”. Więcej o badaniu QEEG możesz dowiedzieć się klikając tutaj.

Psychoterapię zdrowia psychicznego rozpoczniesz po pierwszej wizycie wstępnej u terapeuty lub diagnozie QEEG. Jeśli chcesz samodzielnie umówić się do psychoterapeuty, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta u terapeuty online” lub „wizyta u terapeuty” (w gabinecie). Warto dodać, że przy poważniejszych zaburzeniach zdrowia psychicznego niezbędna może okazać się współpraca z psychiatrą.

A jeśli chcesz świadomie zmieniać swoje przekonania i to, co Cię blokuje, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „coaching online” lub „coaching” (w gabinecie).