Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Strefa świadomego 
odżywiania

Świadome odżywianie

Zaburzenia odżywiania są częstym objawem nie tylko złych nawyków żywieniowych, ale bardzo często szkodliwych schematów poznawczych dotyczących obrazu ciała, swojej wagi, samooceny czy też np. karania siebie, zaniedbywania, zajadania emocji. A zatem jak odchudzać się „z głową”? Jak odżywiać się zdrowo dzięki dobrym nawykom? Jak radzić sobie z kompulsywnym objadaniem się albo obsesyjnym myśleniem o perfekcyjnej sylwetce wbrew naturalnym nawykom żywieniowym? Naucz się autoregulacji procesu odżywiania, buduj motywację i zdrowe nawyki, i odżywiaj świadomie swój organizm, aby odzyskiwać zdrowie i dobre samopoczucie. Zainstaluj swojego wewnętrznego diet coacha.

Jak pomagamy?

W zależności od problemu, z którym zgłasza się do nas pacjent, oferujemy wsparcie umożliwiające najefektywniejszą i najbardziej skuteczną pomoc w zakresie:

Trening świadomego apetytu

Odbudowa umiejętności skupiania się na rzeczywistych potrzebach naszego organizmu, a w szczególności kontrolowania apetytu;

Coaching zdrowia

Zrozumienie problemu kryjącego się pod objawami, budowanie motywacji i wytrwałości w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i pokonywania kryzysów;

Psychoterapia zaburzeń odżywiania

Analiza nawyków żywieniowych, odzyskanie kontroli nad jedzeniem, rozumienie własnych emocji i motywacji w kontekście żywienia, zajadanie emocji, zachcianek oraz napadowego jedzenia.

Jak się umówić?

Zadzwoń do nas i odpowiedz na kilka pytań naszego konsultanta, który umówi Cię na wizytę u terapeuty w celu przeprowadzenia wywiadu psychologicznego czy też badania QEEG. Badania i wywiad przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn zaburzeń czy zgłaszanych objawów somatycznych i wybrania najwłaściwszej ścieżki terapeutycznej.

Jeśli wolisz samodzielnie umówić się szybko na wizytę online (wywiad psychologiczny), to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta wstępna u terapeuty online” albo „wizyta wstępna u terapeuty” (w gabinecie).

W zaburzeniach odżywiania zalecamy też wykonanie badania QEEG, które prowadzone jest tylko w gabinecie i trwa około 2,5 godzin. Umówisz się na nie, wybierając w kalendarzu usługę „diagnoza QEEG”. Więcej o badaniu QEEG możesz dowiedzieć się klikając tutaj. Warto dodać, że przy poważniejszych zaburzeniach odżywiania niezbędna może okazać się współpraca z psychiatrą lub dietetykiem.

Psychoterapię zaburzeń odżywiania rozpoczniesz po pierwszej wizycie wstępnej u terapeuty lub diagnozie QEEG. Jeśli chcesz samodzielnie umówić się do psychoterapeuty, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „wizyta u terapeuty online” lub „wizyta u terapeuty” (w gabinecie).

A jeśli chcesz świadomie odżywiać się i rozwijać swojego wewnętrznego diet coacha, to kliknij tutaj i wybierz w kalendarzu najbliższy termin usługi „coaching zdrowia online” lub „coaching zdrowia” (w gabinecie).  Więcej o diet coachu możesz dowiedzieć się klikając tutaj.