Jesteśmy Twoim przewodnikiem w drodze po zdrowie i witalność

+48 604 107 796

ul. Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

Holistyczne podejście do zdrowia

„Największym błędem w postępowaniu z chorobą jest to, że istnieją osobne lekarstwa dla ciała, osobne dla duszy” – Platon

Nasze ciało jest naszym domem i jak każdy dom powinno mieć stabilne fundamenty, aby służyć nam jak najdłużej. Już w starożytnej Grecji – o czym może świadczyć przytoczony na początku cytat greckiego filozofa Platona – dbano o ruch i zdrowie fizyczne. Były one ściśle połączone w parze ze sferą emocjonalną i dobrym samopoczuciem. Uważano, że piękne ciało to zdrowe ciało.

Zdrowie i równowaga w zgodzie z naturą

W naszym Instytucie Wellsense wyznajemy holistyczne podejście do pacjenta, które opiera się na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia. W zgodzie z naturą Twojego doskonałego organizmu, a nie wbrew niemu. 

Codzienne nawyki, jak ruch, dieta, relacje z ludźmi czy używki mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Życiowy brak równowagi, a także bagatelizowanie alarmów wysyłanych przez ciało może skutkować bólem. W wielu przypadkach, kiedy objawy zaczynają utrudniać nam sprawne funkcjonowanie, sięgamy po łatwo dostępne środki przeciwbólowe. Ich działanie niestety polega na wyciszaniu problemu, a nie skutecznym leczeniu.

wykres zdrowia i harmonii

W holistycznym dbaniu o zdrowie najważniejsza jest profilaktyka. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta mogą uchronić nas od potencjalnych zagrożeń dla zdrowia lub poradzić sobie z problemami już istniejącymi. Są twardym i pewnym gruntem, na który możemy nakładać kolejne warstwy ochronne. 

Problemy dnia codziennego takie jak stres, przemęczenie w pracy czy trudne relacje z niektórymi osobami mają fundamentalny wpływ na nasze samopoczucie. Często myślimy o bezpośrednich skutkach napięcia i stresu, które wpływają na ciśnienie tętnicze, ale pośrednio są one równie niebezpieczne. Mogą wprowadzać nas w złe nawyki, które pozornie przynoszą nam ulgę, ale realnie uszkadzają nasze zdrowie i w dłuższej perspektywie są wyniszczające. Dlatego elementy takie jak stres czy chroniczne zmęczenie trzeba adresować od razu poprzez treningi, ćwiczenia antystresowe i reorganizację codziennego życia.

holistyczne podejscie do zdrowia

Pamiętaj, że nie ma jednego przepisu na zdrowe życie, który pasowałby do każdej osoby. Dlatego wyznajemy indywidualne podejście do każdego pacjenta, oparte na szczegółowej diagnozie. Rytm snu, metabolizm czy tempo regeneracji są ściśle indywidualnymi cechami, na które mogą wpływać również inne czynniki, takie jak wiek. Ważnym jest, żeby dokładnie poznać swój indywidualny rytm i dopasować nasze codzienne nawyki tak, żeby go nie zaburzać. 

Twoja ścieżka do długiego życia w dobrym zdrowiu

Aby poznać się samemu lepiej, niezbędna jest wstępna diagnostyka. Warto znać swoje mocne i słabe strony na samym początku, choćby po to, żeby wiedzieć na co uważać. Nietolerancje pokarmowe, alergie czy kłopoty z funkcjonowaniem niektórych organów mogą wprowadzić wiele dyskomfortu w nasze codzienne życie. W celu ich wyciszenia ważne jest poznanie własnych problemów i wykluczenie niektórych produktów w diecie czy odpowiednia suplementacja.

Stosujemy najskuteczniejsze metody diagnozy, terapii, treningów leczniczych i mentalnych oraz nowoczesną technologię biofeedback, oparte na najnowszej wiedzy medycznej i psychologicznej. Naszym celem jest skuteczne zlokalizowanie źródła pochodzenia problemu pacjenta i wskazanie mu drogi jak żyć w zgodzie i równowadze ze swoim ciałem. Ciesz się zdrowiem i dobrym samopoczuciem jak najdłużej.